O pracowni

O PRACOWNI

Pracownia nagrobków została stworzona przez artystę rzeźbiarza Andrzeja Weremczuka. Mamy świadomość, że każdy człowiek jest niepowtarzalny, wyjątkowy. W trakcie rozmów z bliskimi tworzymy takie projekty, które w najdoskonalszy i godny sposób oddadzą pokłon pamięci tym, o których pragniemy nigdy nie zapomnieć. Od wielu lat kreujemy nową koncepcję nagrobka. Sięgamy po nowatorskie rozwiązania, tworzymy nietypowe kompozycje przestrzenne, proponujemy ciekawe materiały i ich niezwykłe połączenia. Stale poszukujemy nowych środków wyrazu. Tam, gdzie to możliwe, staramy się odrywać od schematu obowiązującego w architekturze pamięci przez wiele ostatnich lat. Nie odrzucamy jednak dobrej tradycji. Z szacunkiem inspirujemy się dawnym polskim nagrobkiem, który nadal zachwyca formą architektoniczną, jak i kunsztem rzeźbiarsko-kamieniarskim.

Pracownia WEREMCZUK może się poszczycić wieloma wyróżnieniami branżowymi. Jesteśmy laureatem głównych nagród w konkursach KAMIEŃ 2009, 2011 oraz 2013, w kategorii „POMNIK NAGROBNY”. Mamy też wiele zwykłych dowodów sympatii od naszych Klientów. Ze wszystkich jesteśmy bardzo dumni.

JAK TWORZYMY

 • Najważniejszym elementem jest znalezienie właściwej koncepcji artystycznej. Doświadczenie Pracowni w połączeniu z sugestiami i oczekiwaniami naszych Klientów zawsze pozwalają znaleźć właściwe rozwiązanie.
 • Osobisty wybór kamienia jest kluczowym elementem w kreowaniu tworzonych przez nas nagrobków. Każdy kamień ma swój niepowtarzalny charakter, który staramy się wydobyć i podkreślić.
 • Wybrany projekt musi zostać zwizualizowany. Na tym etapie nasi Klienci mają 100% pewności jak finalnie będzie prezentował się wybrany nagrobek.
 • Faza produkcji składa się z trzech podstawowych procesów:
  • wykonanie rzeźbiarskich „szkiców”, np. w glinie
  • właściwa obróbka kamienia, uzyskanie wymaganej bryły
  • prace wykończeniowe, opracowanie detali, polerowanie i inne.
 • Ostatni element to instalacja kompozycji nagrobkowej w miejscu przeznaczenia. Nasze realizacje nie wymagają nadmiernego zaangażowania Klienta. Wykonujemy je w dowolnym miejscu w kraju, a także poza jego granicami.
 • Na wszystkie nasze prace udzielamy gwarancji.

TECHNOLOGIA, WIEDZA I ODPOWIEDZIALNOŚĆ

Wykonanie nagrobka rozpoczyna się od jego projektu oraz pozyskania najwłaściwszego materiału. Wykorzystujemy bloki kamienne z różnych części świata, głównie ze  Włoch, Szwecji, Indii, Brazylii i RPA. Szczególnie bliski jest polski piaskowiec „Długopole”, w którym najczęściej wykonujemy rzeźby i całe konstrukcje nagrobków.

Każdy blok jest osobiście klasyfikowany i akceptowany tak, aby produkt końcowy idealnie odpowiadał potrzebom naszych Klientów. Korzystamy z naszego wieloletniego doświadczenia aby uniknąć potencjalnych, ukrytych wad materiału. Pomniki wykonujemy wyłącznie z płyt pozyskiwanych w wyniku przecinania pełnych bloków granitowych. Dzięki tej technologii możemy bardzo dokładnie wyselekcjonować materiał na każdy element nagrobka.

W naszych pracach wykorzystujemy szerokie spektrum kamienia naturalnego. Inspirujemy się różnymi jego aspektami. Wydobywamy z surowca jego kolorystykę, fakturę, strukturę „żył”, a niejednokrotnie interesujące spękania.

Używamy sprawdzonego materiału kamiennego:

 • granit
 • piaskowiec
 • marmur
 • trawertyn
 • onyx
 • porfir
 • głazy narzutowe
 • oraz wiele innych egzotycznych rodzajów.

Posiadamy kompletny park maszynowy, który pozwala na profesjonalną i bardzo precyzyjną obróbkę kamienia. Dzięki własnym maszynom cały proces produkcyjny odbywa się u nas, co ma istotny wpływ na czas realizacji zleceń. Nasi wyspecjalizowani pracownicy odpowiadają za każdy etap twórczy.

Mimo zaawansowanych technologicznie maszyn, podczas produkcji najważniejsze jest nieocenione doświadczenie artystyczne naszych pracowników. Są oni w stanie wykonać każdą, nawet unikatową pracę kamieniarską.

Zawsze postępujemy uczciwie. Nie pastujemy pomników, nie ściemniamy sztucznie, nie nasączamy chemią kamieniarską, podnoszącą na krótki czas walory estetyczne granitu. Wiemy, że wszelkie tego typu działania mają charakter maskujący zły dobór surowca oraz złe wykonanie finalnego poleru kamienia.

Nasza wiedza, umiejętności i wrażliwość artystyczna jest do Państwa dyspozycji. Serdecznie zapraszamy.